Oddział Przygotowania Wojskowego 2021/2022

Szkolenie w 22.Batalionie Piechoty Górskiej w Kłodzku

21 września klasy 2a, 3a, 3b i 3c – odbyły szkolenie wojskowe w jednostce 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Prawie 90-cio osobowa grupa uczniów miała możliwość poćwiczyć musztrę, pierwszą pomoc, ponadto zapoznać się z bronią stosowaną w wojsku oraz spróbować własnych sił w robieniu „brzuszków wojskowych” na czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia 💪💪💪

„Duchowa droga błogosławionego Stefana Wyszyńskiego”.

W dniu 6 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Danutą Giereś uczestniczyli w dniu pełnym wydarzeń poświęconemu błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Uroczystości rozpoczęły się w sanktuarium Prudniku – Lesie Mszą św., której przewodniczył bp ordynariusz opolski Andrzej Czaja. Po Mszy uczestnicy spotkania złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie odbyło się sadzenie buków w alei błogosławionego S. Wyszyńskiego. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt posadzenia jednego z buków w kardynalskiej alei.

Młodzież z klasy 1A OPW wraz z opiekunami Panią w-ce dyrektor Elżbietą Zapałą i Panią Danutą Giereś wzięła również udział w konferencji popularnonaukowej: „Duchowa droga błogosławionego Stefana Wyszyńskiego”. Organizatorami konferencji byli: Kuratorium Oświaty w Opolu, Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna. Prelegenci przybliżyli dzieciństwo i młodość bł. Stefana Wyszyńskiego oraz osobiste , społeczne i narodowe skutki internowania Prymasa Tysiąclecia, Patrona Prudnika.#

#ZapalZnicz

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach 28 -29 października 2021r. uczniowie klas mundurowych realizujący program MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” oraz uczniowie klasy 2A OPW z II LO im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku sprzątali Pomnik Marszu Śmierci 1945r. i porządkowali groby na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kościuszki oraz zapalili znicze na mogiłach i przy pomniku .

Spotkanie z przedstawicielem WKU Kędzierzyn-Koźle

18 listopada klasy mundurowe i OPW brały udział w spotkaniu z oficerem Wydziału Rekrutacji #WKUKędzierzyn-Koźle. W trakcie spotkania przedstawione zostały atuty służby wojskowej. Pan porucznik omówił rodzaje Sił Zbrojnych, ochotnicze formy pełnienia służby, szkolnictwo wojskowe, zasady kwalifikacji wojskowej.